Posiadamy ważne certyfikaty.
ISO
System zarządzania naszej firmy jest zgodny z wymaganiami norm
ISO 9001 i 14001.
Certyfikat UL
Posiadamy również certyfikat UL, który pozwala nam produkować etykiety do znakowania produktów elektronicznych, które są następnie wysyłane do Ameryki Północnej i Kanady.
Eko-kom
Dzięki naszemu zaangażowaniu w system EKO-KOM regularnie wypełniamy nasz obowiązek recyklingu i odzysku odpadów opakowaniowych, przyczyniając się w ten sposób do poprawy stanu środowiska i zmniejszenia naszego „śladu węglowego”.
Certyfikat FSC
Podczas przetwarzania materiałów papierowych używamy materiałów z certyfikatem FSC®. Gwarantuje to, że przetwarzamy materiały z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i nie przetwarzamy materiałów z drewna niepewnego pochodzenia.
Program oszczędności energii
W 2020 r. SVS, spol. s r.o. realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Przedsiębiorczość i Innowacyjność na rzecz Konkurencyjności, Program Oszczędności Energii – Zaproszenie V o nazwie Oszczędność energii w produkcji poligraficznej SVS, spol. s r.o.
Ślad węglowy
Znaczenie śladu węglowego polega na tym, że dostarcza on nam informacji o naszym indywidualnym i zbiorowym wpływie na środowisko. Pomaga nam lepiej zrozumieć, jakie działania są odpowiedzialne za produkcję gazów cieplarnianych i pozwala nam zidentyfikować obszary, w których możemy wprowadzić zmiany w celu zmniejszenia naszych emisji.
Zmniejszenie naszego śladu węglowego jest kluczem do ograniczenia globalnego ocieplenia i złagodzenia skutków zmian klimatycznych. Poprawa efektywności energetycznej, przejście na odnawialne źródła energii, minimalizacja odpadów i zrównoważony transport to tylko niektóre ze środków, które mogą prowadzić do zmniejszenia śladu węglowego. Pomiar i monitorowanie śladu węglowego ma zatem kluczowe znaczenie dla formułowania i monitorowania polityk mających na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i ochronę środowiska dla przyszłych pokoleń.
RafCycle
RafCycle to inicjatywa UPM, która koncentruje się na recyklingu i zasobach odnawialnych. Głównym celem RafCycle jest zmniejszenie ilości odpadów i maksymalizacja zasobów odnawialnych. UPM stara się zminimalizować swój wpływ na środowisko, oferując usługi recyklingu materiałów, które w przeciwnym razie trafiają na wysypiska śmieci. Projekt RafCycle obejmuje odzyskiwanie i przetwarzanie silikonowych podkładów do materiałów samoprzylepnych. Dzięki tej inicjatywie zużyte i niechciane materiały mogą zostać przekształcone w nowe produkty, takie jak papier gazetowy.
Inicjatywa ta pomaga firmom zminimalizować ilość odpadów, jednocześnie promując zasoby odnawialne i zrównoważony rozwój. RafCycle jest przykładem tego, jak firmy mogą włączyć recykling do swoich procesów produkcyjnych i przyczynić się do bardziej zrównoważonego zarządzania materiałami.